Jak vybírat dárky pro nastávající rodiče

Jak vybrat ten pravý dárek pro nastávající rodiče? Navštivte náš e-shop, vyberte si jednu z našich krásných krabiček a to je celé :-)! I když si opravdu myslím, že je to to nejsnazší a nejefektivnější řešení, v následujících řádcích pro vás mám několik zajímavých tipů, jak se se sháněním takového dárku popasovat s úspěchem.

Nad otázkou “co pořídit pro čerstvé rodiče” si čas od času láme hlavu snad každý z nás. Zejména pak pro jedince, kteří nejsou sami rodiči, to může být skutečně oříšek. Nebo naopak ten, kdo odchoval svá dítka několik dekád nazpět, se lehce ztrácí v nových trendech a nabídkách.

Zorientovat se podrobněji v “baby tematice”, byť jen teoreticky, vyžaduje čas a energii. Navíc každý rodič je jiný, a z čeho může být nadšen jeden, nemusí s druhým rezonovat ani za mák. Přece jen ale existují určité průsečíky, z nichž se dají vytěžit nápady, které, věřím, osloví většinu maminek a tatínků.

 

Kvalitní BIO kosmetika pro miminka

Úplně každá maminka řeší, v čem své miminko bude koupat a čím ho bude po koupání mazat. Trh nabízí spoustu možností, ale ne všechny patří zdaleka k top produktům ve své kategorii. Navíc mnoho rodičů chce svým miminkům dopřát opravdu jen čistě přírodní a bio produkty. Ale i maminky, které třeba nejsou tak striktní, kvalitní kosmetika určitě potěší. V Hello Bebe krabičkách naleznete mimořádně povedenou dětskou řadu přírodní italské kosmetiky laSaponaria. Volba padla právě na ni především díky jejímu složení a bezkonkurenční vůni. Za výborné také považuju produkty britské značky Kokoso. Ty jsou vhodné i pro miminka a děti se sklonem k dermatitidám.  Pozitivní ohlasy jsem zaznamenala i na značku Kit&Kin (nemám ale vyzkoušeno). Vedle nešlápnete ani s produkty značky Nebiolina. Konkrétně mě sice úplně neoslovila jejich vůně, na druhou stranu vůni u kosmetiky – především té dětské – hodnotím až jako druhořadý parametr (navíc individuální).

  

 

Hračky

Pokud chcete darovat hračku, zkuste upustit od klasických plyšáků a zapátrejte spíše mezi takovými, které miminko zabaví nebo ještě lépe podporují v senzomotorickém vývoji. Kvalitní i hezké na pohled jsou například hrací pomůcky pro nejmenší od Taf Toys. Existuje také celá řada kvalitních dřevěných hraček a chrastítek, které zaujmou tvarem i zvukem (Hess, Small Foot). Pokud jsou plyšáci přece jen vaší slabou stránkou a chcete prostě darovat něco roztomilého, existují na trhu i takoví, kteří se dají zavěsit nebo mají přidanou hodnotu v podobě nejrůznějších melodií a relaxačních zvuků (hračky zn. Moonie).

 

Potřeby pro miminka

Někteří se rozhodnou pojmout dárek čistě prakticky. A koneckonců proč ne. Období kolem narození miminka bývá pro rodinu finančně náročné a mnoho maminek uvítá dárky, které jim ušetří investice. Jen pozor, abyste kupovali opravdu něco, co rodiče potřebují a co už třeba nemají. Když se potom sejde pět zavinovaček, tři vaničky na koupání, dvě sady nůžtiček a hřebínků, zůstávají vaše dárky zbytečně nevyužity. Proto doporučuji se rodičů přímo zeptat na to, co potřebují, nebo jít cestou potřeb, kterých tzv. "není nikdy dost". Mezi ně patří například mističky, lžičky, talířky, mušelínové plenky nebo i dudlíky (pokud mimi používá).

 

Oblečení

Koupí kvalitního oblečení pro miminka většinou šlápnout vedle nemůžete. Úskalí někdy bývá ve výběru velikosti a typu oblečku. Miminka se rodí různě veliká a odlišným tempem i rostou. Co jednomu sedí ve dvou týdnech, může na druhém vypadat jak padák ještě ve dvou měsících. Navíc maminky na aktuální období většinou výbavu mají obstaranou, takže doporučuji koupit kousky klidně i o více velikostí větší, než říká tabulka dle aktuálního věku miminka. Dítko do nich rychle doroste a máte alespoň jistotu, že se oblečení maximálně využije.

Co se samotného typu týče, ideální volbou bývají univerzální kousky jako body, overálky, polodupačky, dupačky nebo blůzky. U hodně malých miminek (cca do 4. měsíce) se osvědčují zavinovací modely, které mají zapínání vepředu, a nemusí se tak přetahovat přes hlavičku. Z materiálů je za nejvhodnější považována bavlna. Populární začíná být i například bambus nebo jiné přírodní materiály.

 

Dárky čistě pro radost

Poslední dobou získaly na veliké popularitě dárky, které nějakým způsobem přispějí k uchování vzpomínek na důležité okamžiky. Do této kategorie spadají velmi oblíbené sady na odlitky nožiček nebo ručiček, snad ještě oblíbenější milníkové kartičky, první alba, zápisníčky, památníčky nejrůznějšího typu atd. S těmito dárky většinou zabodujete, jen pozor na to, abyste nepřinesli několikátý set kartiček nebo třetí památníček v řadě. Jinými slovy: určitě skvělá volba, jen si raději zjistěte (třeba od příbuzných), zda vámi vybraný dárek náhodou rodiče už nemají.

 

Radost pro maminku

Pokud máte pocit, že by nastávající maminka potřebovala už trochu oddychu od toho všeho miminkovského náporu, můžete svůj dárek směřovat skutečně jenom jí. Ano, i tyto dárky budou pravděpodobně reflektovat fakt, že bude brzy rodit. To ale na skutečnosti, že si třeba díky nim dopřeje pár blahodárných minut jen pro sebe, nic nemění. Pokud se chcete vydat touto cestou, můžete pořídit například bylinné čaje vhodné na dobu po porodu (např. Nobilis Tilia, Weleda), nebo oleje vhodné k péči o bříško (opět např. Nobilis Tilia, Kit&Kin nebo již zmiňované Kokoso nabízí balení nejčistšího kokosového oleje). Pokud se vám líbí nápad olejíčků, můžete sáhnout i po hojivém typu olejíčku či balzámu, který je určený i třeba na rozbolavělé bradavky (takový má např. laSaponaria nebo opět Kit&Kin). Radost určitě udělá i přírodní pleťová voda v rozprašovači, osvěžující mýdla nebo něco vydatného k snědku – třeba pořádný kus Medovníku :-)