Není lev jako lev

Kaučukové hračky od značky Tikiri jsem objevila náhodou, když byl mé dceři asi rok. "Jůůů, to je krása! Škoda, že jsem o nich nevěděla dřív," pomyslela jsem si nad roztomilým zvířátkem, které žmoulalo několikaměsíční mrně mojí kamarádky ve svých malých ručičkách. Moje holčička už v té době oslavila rok, takže hračka, kterou jsem vnímala především jako chrastítko (zvířátko má v sobě rolničku) a kousátko, byla pro nás obě jaksi pasé.

Zvířátko se mi ale zalíbilo, tak jsem jej hned po návštěvě prolustrovala. V tu dobu jsem už intenzivně pracovala na Hello Bebe a na e-shop a do dárkových setů hledala vhodné výrobky. Fíííha, nestojí teda vůbec málo. Kdo dá několik stovek za jedno malé ”gumové” zvířátko? Ja vím, je to kaučuk – přírodní materiál – a ne guma, ekologické, ruční výroba…ale kolik mých zákazníků si za tento fakt rádo připlatí? Po dlouhém předlouhém přemítání a zvažování všech pro a proti jsem dala s lítostí celou partu zvířátek Tikiri k ledu a rozhodla se, že na začátek zvolím jiné a cenově dostupnější hračky.

Jenže přešlo pár měsíců a mé dítko začalo objevovat kouzlo vody, koupání a dlouhého hraní si ve vaně. Za účelem zpříjemnění vodních radovánek jsem pořídila pytlíček klasických gumových hraček. Několik hraček mě vyšlo na necelých 200 Kč. Účel plnily bezvadně. Jen mě zarazil malý otvor na spodku každé z nich. Opravdu tím dostanu všechnu vodu z vnitřku hračky ven? Odpověď se dostavila překvapivě rychle. Nedostanu. Do dvou týdnů začal vnitřek hračky plesnivět a celá sestavička z pytlíčku letěla do koše. Šla jsem koupit novou síťku. Celkem otráveně. Nemám totiž ráda, když se z věcí, které mají být trvanlivé, stává nečekaná rychloobrátka. Tentokrát jsem do hraček vystříhala veliký otvory, aby voda měla více prostoru najít cestu ven. Ovšem ani to nepomohlo a hračky skončily bohužel opět v koši. Celá ta anabáze mě začínala celkem hlodat. Takový zbytečný plýtvání!  A v tom jsem si vzpomněla na Tikiri.

Znova jsem začala žhavit google a hledat informace. A hle, píšou, že hračka nemá otvor! Hned jsem objednala dvě zvířátka a čekala na zásilku. Při rozbalení se mi zdála ještě rozkošnější než v mých vzpomínkách. Měkoučká, krásně do detailu propracovaná, zkrátka roztomilost sama. Ale hlavně, neměly tu nešťastnou díru! Hrošík a lvíček ještě ten večer nastoupily do služby ve vodní lázni s mou dcerou a obstáli perfektně. Konečně nastal klid od denních kontrol a zkoumání, zda je zvířátko ještě použitelné. Navíc dcera – přestože druhé narozeniny klepaly už na dveře – s nadšením kvitovala, že hračky díky rolničce příjemně chrastí. Dnes, o téměř rok později, vypadají zvířátka stále jako nová a co víc. Kromě naší koupelny zdobí už i náš e-shop a Hello Bebe krabičky. A já díky svým zkušenostem už nemám pochyb: kaučuková zvířátka Tikiri stojí několikanásobně víc než běžné gumové hračky, a to se vyplatí!